Nedir bu, Siyasilerin Ticaret Odası Başkan seçimi merakı
14-09-2022 Bu haber 157 kez okundu

Hatay’da bulunan en büyük ve saygın Sivil Toplum Kuruluşlarının başında gelen Ticaret Odası başkanlık seçimlerine sayılı günler kala, şehir fısıltı gazetelerinde rivayetler, söylentiler, tahminler yine aldı başını yürüdü.


Seçimleri yaklaşan Hatay Merkez ilçede faaliyet gösteren Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nda başkanlık için önceki dönemden bu yana yarışan mevcut başkan Hikmet Çinçin ile İş insanı Ali Kavak bu seçimlerde de karşılaşacaklar.


Resmi adaylık açıklaması yapılmasa da bu bariz gözlemlenmekte fakat dediğimiz gibi mevcut fısıltı gazeteleri hali hazır iki aday arasından sıyrılıp çıkması için yeni bir ismin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş tarafından öne sürüldüğünden bahsediyor. Bu isim daha önce de iş dünyasında bir Sivil Toplum Kuruluşu yönetmiş, yetenekli, siyasi istikbali parlak, oturduğu her koltuğu doldurabilecek kadar meziyetli bir isim.


Siyasi partileri dizayn etme işine Ticaret Odası seçimleri için küçük bir ara veren Başkan Savaş’ın seçimlere üçüncü bir ismi dahil etme çabasının sonuçlarını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Bu çabalar içinde Başkan Savaş’ın adaylardan birine “Sen aday olma benim göstereceğim adayı destekle” telkininde bulunacak kadar kartlarını açık oynadığı da duyumlar arasında.


Gelelim Ova’nın etkili ve güçlü ticaret odalarının başında gelen Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılacak başkanlık seçimlerine, burada da durum farklı değil. Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde de önceki dönemden bu yana yarışan mevcut başkan Necmettin Zaroğlu ile İş insanı Halil İbrahim Yörük bu seçimlerde de karşılaşacaklar.


Maalesef Reyhanlı’da da bölge milletvekillerinin şimdiden kulis çalışmaları ile oda başkanı belirleme çabalarını gözlemliyoruz.Her iki oda başkanlık seçiminde de Siyasi figürlerin görev alması, bugün bu haberimizin ana konusu oldu, ister istemez vatandaşın sorduğu soruyu başlığımıza taşıdık.


Evet; Nedir bu, siyasetçilerimizin Ticaret Odası başkanı seçtirme merakı?


Vatandaş gibi bizlerde seçimleri ve sonuçlarını merakla bekliyoruz.


Tek temennimiz siyasetin, siyasetçinin oyuncağı olmayacak Ticaret Odası başkanlarımızın olması, Hatay’a fayda sağlayacak kim ise o başkan olsun.


Vatandaşların biz gazetecilere verdiği görev ile gözümüz üzerinizde, kulağımız sizlerde.


Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

www.hatayyildizgazetesi.com

HAK'TAN VE HALK'TAN YANA GAZETECİLİK

BİZE ULAŞIN

Telefon : 0542 406 31 31

Whatsapp İhbar Hattı : 0532 622 01 31

E-Posta : hatayyildizgazetesi@gmail.com